رمز دیجیتال نمایشگردار ساخت چین دارای 2 کد مجزا است که هر کدام از کد ها از 3 الی 12 رقم می باشد. برای بازکردن این نوع رمز ها ایتدا کلید * را فشار داده، سپس رمز را وارد می کنیم و در  نهایت کلید # را فشار می دهیم. در نهایت با نمایش عبارت open بر روی صفحه نمایشگر دستگاه عمل کرده و باز شده است.

رمز پیــــش فـــــــرض

کد پیش فرض این نوع از رمز ها سه رقمی بوده و اعداد 123 به عنوان کد اول و 111 به عنوان کد دوم می باشد. و با وارد کردن هر کدام از کد ها رمز پذیرفته می شود.

 

بســــــــتن

برای بستن این نوع قفل رمز ها کافی است دکمه # را فشار دهیم تا عبارت close بر روی صفحه نمایشگر نشان داده شده و با بیرون آمدن زبانه از داخل موتور رمز بسته می شود.

نکته: دقت کنید که هنگام وارد کردن دکمه # حتما دستگیره گاوصندوق بسته بوده باشد چرا که در صورت عدم بستن دستگیره گاوصندوق ضامن رمز به ضامن خود گاوصندوق برخورد می کند و رمز بسته نمی شود و ارور می دهد. در چنین مواقعی در صورت فراموشی بستن دستگیره ، کافی است رمز را بار دیگر وارد کنیم تا عبارت open بر روی صفحه نمایشگر نشان داده شود و بعد از چرخاندن دستگیره و اطمینان از بسته شدن کامل درب دکمه # را فشار دهیم. 

تغیر رمــــــز

فرایند تغیر کد این دسته از رمز های دیجیتال مشابه نمونه های ایرانی و خارجی از طریق دکمه ای که بر روی موتور تعبیه شده است ( اصطلاحا دکمه Reset ) انجام می شود.

برای تغیر کد، ابتدا باید درب گاوصندوق توسط رمز فعلی باز شود  و توصیه می شود برای جلوگیری از بروز خطاهای احتمالی زبانه های گاوصندوق حتما بیرون بیاید و دکمه # را فشار دهیم تا تغیر رمز با حالت درب بسته انجام شود تا در صورت بروز خطا در هر یک از مراحل درب گاوصندوق باز باشد.

 

نحوه تعریف کد اول

در ادامه همانطور که درب اصلی گاوصندوق باز نگه داشته شده است دکمه Reset را فشار می دهیم تا عبارت CODE-1 در صفجه نمایشگر نشان داده شود.

پس از مشاهده این عبارت بلافاصله رمز عبور جدید خود را که از 3 الی 12 رقم می تواند باشد را وارد نموده و در ادامه کلید # را فشار می دهیم تا عبارت AGAIN به معنای تکرار رمز در صفحه نمایشگر نشان داده شود. سپس رمز را مجدد تکرا کرده و دکمه # را فشار دهیم تا رمز ثبت شده و عبارت GOOD در صفحه نمایشگر نمایان شود. 

نکته : در صورت مغایرت کد در دو مرحله سیستم ارور داده و رمز بارگذاری نمی شود. 

نحوه تعریف کد دوم

نحوه تعریف رمز عبور دوم کاملا مشابه رمز عبور اول می باشد. یعنی پس از تعریف کد اول دوباره دکمه Reset را فشار می دهیم.

جالا صفحه نمایشگر عبارت CODE-2 را نشان حواهد داد. بعد از رویت این کلمه رمز عبور دوم دلخواه خود را از 3 الی 12 رقم وارد نموده و دکمه # را فشار می دهیم.

بعد از فشردن دکمه # عبارت AGAIN در صفحه نمایشگر نمایان خواهد شد که به معنای تکرار مجدد رمز و سپس فشردن کلید # می باشد. در نهایت با وارد کردن مجدد رمز عبور و فشردن دکمه # کلنه GOOD را در صفحه نمایش رمز دیجیتال ساخت چین خواهیم دید که به منزله موفقیت آمیز بودن مراحل تعریف رمز دوم می باشد.

حذف رمز قبلی و تعریف رمز جدید

برای حذف رمز های قبلی کافیست مشابه روش تغیر رمز که گفته شد کد های جدید را روی سیستم تعریف کنیم به عبارتی رمز قبلی فقط با تعریف رمز جدید جایگزین می شود و حتما باید کدی یه عنوان کد اول و دوم تعریف شود. با تعریف کد جدید دیگر با کد های قبلی سیستم عمل نمی کند.

منبع تغذیه

منبع تغذیه این نوع رمز ها 4 عدد باطری قلمی می باشد که در بیرون از دستگاه می باشد. برای تعویض باطری ها کافی است پنل را 5 درجه به سمت چپ بچرخانیم و سپس به سمت بیرون بکشیم .

نکته : از کندن و یا مخدوش کردن شماره سریال زیر پنل خودداری کنید چرا که برای تهیه کد مادر نیاز به این شماره سریال خواهید داشت.

نکته : با اتمام باطری و یا تعویض باتری ها مشکلی برای کد های تعریف شده پیش نمی آید و بعد از تعویض باتری ها دستگاه با کدهایی که از قبل تعریف کرده اید عمل می کند.

نکته: کدهای دستگاه داخل موتور می باشد و موتور رمز داخل گاوصندوق می باشد و با اعمال جریان از طریق سیم هایی که به داخل موتور رفته اند به هیچ عنوان دستگاه باز نمی شود.

امکانات دستگاه

این نوع از قفل رمز ها امکانات دیگری علاوه بر کد ها دارند که به شرح زیر است:

اشتباه وارد کردن رمز

در صورتی که رمز گاوصندوق رو 3 بار متوالی اشتباه وارد کنید دستگاه به مدت 5 دقیقه رمز قبول نمی کند و در صورتی که بعد از 5 دقیقه رمز را مجددا اشتباه وارد کنید این زمان تکرار می شود.

 

عدم نمایش کد در صفحه نمایش

ممکن است اطرافتان کسی باشد و نخواهید کد روی صفحه نمایش نشان داده شود در چنین مواقعی ای کافیست هنگام باز کردن رمز دکمه ستاره را دوبار  فشار دهید تا بجای اعداد رمز عدد 0 روی صفحه نمایشگر نشان داده شود.

کـــــــــــد مادر

این مدل از قفل رمز ها علاوه بر دو عدد کد کاربر از یک عدد کد مادر هم پشتیبانی می کنند که در صورت فراموشی رمز می توانید به کمک شماره سریالی که در پشت پنل تعبیه شده است کد مادر دریافت کنید.

دقت کنید که این کد در اختیار شما قرار نمی گیرد و برای تهیه آن بعد از احراز هویت شدن مالک گاوصندوق توسط نماینده شرکت ارسال می شود. 

فعال کردن آژیــــــــــر

این نوع از قفل رمز های گاوصندوق ، دارای قابلیت ارتقا به آژیر نیز می باشد. اما برای فعال کردن آژیر حتما ابتدا باید سخت افزار سیستم آژیر را وصل کنیم و نهایتا با کد دساوری 00# اقدام به فعال یا غیر فعال کردن آژیر می کنیم.