فروشگاه اینترنتی گاوصندوق کاوه
هیچ محصولی در سبدخرید نیست.

درب خزانه

درب خزانه چیست؟

درب خزانه در لغت به معنای درب امن است البته درب امن را با درب ضدسرقت که در اکثر ساختمان ها استفاده می شود اشتباه نگیرید. این دو کاملا متفاوت از هم هستند در واقع درب خزانه یک درب گاوصندوق است که تمامی اجزای آن اعم از لولاها و سیستم رمز نگاری آن خیلی امن طراحی شده است.درب های خزانه از فولاد مستحکم ساخته می شود که در مقابل آتش سوزی و دیلم کاملا امن هستند. 

دربهای خزانه مصرف عمومی ندارند بنابر این اطلاعات عمومی درباره ی این محصولات بسیار کم است. این درب ها معمولا برای بانک ها ، شرکت ها و ارگان های نظامی استفاده می شود بطوریکه سود طراحی اتاق امن به هزینه های درب می ارزد. 

اکثر مناطق آموزشی نظامی که از سلاح برای آموزش نیروهای خود استفاده می کنند نیاز به اتاق امن با درب ضدسرقت دارند که سلاح را داخل آن نگهداری کنند البته برای نگهداری تکی یا محدود سلاح از گاوصندوق اسلحه استفاده می شود.

درب های خزانه در ابعاد مختلفی بسته به نقشه و معماری ساختمان ساخته می شوند و سایز استاندارد این درب ها در 3 سایز با ارتفاع 180، 205 و 230 خلاصه می شود. این درب ها معمولا به سمت راست باز می شود و در صورت سفارش و بودن مانع سمت راست درب به صورت چپ باز شو نیز قابل ساخت هستند.

از جمله مهمترین شرکت هایی که در ایران درب خزانه می سازند کاوه، خرم، گنجینه و ایران کاوه می باشد.

 

در انتخاب درب خزانه به چه مواردی باید دقت کرد؟

از آن جایی که درب های خزانه جزء آن دست از محصولات امنیتی هستند که خیلی متدوال و روزمزه نیستند اطلاعات کمی هم در این زمینه وجود دارد. در این جا آن دسته از نکات مهمی که برای خرید این محصولات لازم است بدانید را جمع بندی کردیم تا در نهایت بتوانید تصمیم بگیرید دقیقا به چه درب امنی نیاز دارید. در درب های امن خزانه از آن جایی که بحث امنیت بسیار مهم است دیگر نباید سراغ استاندارد ها و مراکز ناشناس بود. بلکه باید به دنبال بهترین و سخت ترین مراکز برای تایید ایمنی محصول باشید.

استحکام درب

مرکز ul آمریکا یکی از سخت گیر ترین مراکز در تایید ایمنی درب های امن است. طبق استاندارد این مرکز استحکام و امنیت درب ها خزانه به 3 دسته 30 دقیقه، 60 دقیقه و 120 دقیقه تقسیم می شود. در این بازه زمانی درب های امن توسط دو نفر با انواع ابزار های صنعتی و قوی  تست می شود. در واقع تست های درب های امن به دلیل موقعیت کاربرد آن ها بسیار سخت تر از گاوصندوق است.

ابعاد

در انتخاب ابعاد این محصولات باید بدانید که برای ورود و خروج چه چیزهایی قرار است استفاده می شود . آیا محیط اتاق امن به گونه ای هست که نیاز به ورود و خروج لیفتراک وجود دارد؟! بنابراین قبل از ساخت درب به این جمع بندی برسید که چه چیزی داخل اتاق امن میخواهید قرار دهید.

نوع سیستم قفل

روی این محصولات دقیقا همانند درب های گاوصندوق می تواند سیستم های رمزنگاری مختلفی نصب شود اعم از قفل مکانیکی، دیجیتال، اثرانگشتی و یا کلیدی که انتخاب نوع سیستم رمزنگاری بسته به تعداد کاربران و تناوب دسترسی متفاوت است. تعداد دفعاتی که نیاز به ورود به خزانه را دارید کم یا زیاد است یا تعداد کاربران آن بخش زیاد است و مسائلی از این قبیل در تعین نوع و تعداد قفل های درب خزانه موثر است.

حمل و نقل درب خزانه

حمل  نصب این محصولات کار هرکسی نیست. این محصولات  بسیار سنگین هستند و جفت و جور کردن آن ها در محل بدون هیچ مشکلی باید توسط کارشناسان و متخصصان انجام شود. عموما شرکت های ارایه دهنده این محصولات باید وظیفه حمل و نصب آن ها را نیز متقبل شوند. 

 

ساختار درب خزانه

در ساخت درب خزانه ایمن باید به موارد زیر را رعایت کرد:

جداره درب

ساختار درب دوجداره می باشد ، بین این دو جداره هفت سانتیمتر فضای خالی وجود دارد که مابین این جداره ها یک لایه میلگرد به عنوان آرماتور عمودی و افقی و یک لایه فنس ریز بافت جهت تقویت و مسلح شدن بتن باید بکار رود.

مکانیزم ضددریل

همچنین در بین این دو جداره در محل قرار گیری قفل های رمزی و قفل های کلیدی یک صفحه فولادی ضد دریل بکار میرود. تا درصورت سوراخکاری صفحه فولادی دریل کاری رمزها را بسیار دشوار کند.

مکانیزم ضدسرقت

همچنین در پشت صفحه دوم یک سیستم ضد سرقت بکار میرود تا در صورت بروز سرقت فعال گردد و تمامی مکانیزم درب خزانه فوق را قفل نماید.

سیستم ضد سرقت نوعی قفل به حساب می آید که زبانه آن توسط یک سیم نازک بالا کشیده می شود. همچنین انتهای سیم پس از گذشتن از مسیر های حساس درب در انتهای مسیر سیم بسته میشود تا قفل ضد سرقت فعال نگردد و مکانیزم و زبانه ها به راحتی در مسیر خود حرکت نمایند.

در زمان بروز سرقت و برشکاری درب ، سیم ضدسرقت پاره میشود و توسط فنری که در قفل ضد سرقت بکار رفته است فعال می شود و کل مکانیزم درب به سرعت قفل می شود و قفط توسط پرسنل این گروه صنعتی میتوان آن را راحت تر نسبت به بقیه همکاران که در این صنعت فعالند آن را به دلیل آشنایی کامل با اجزای ساختاری درب آن را باز گشایی نمود.

سیستم زبانه بندی

از دیگر مزیت های این دسته از درب های خزانه میتوان به سیستم مکانیزم آن اشاره نمود که به صورت صفحه مکانیزم نواری طراحی و ساخته میشود.

همچنین از لحاظ تعداد زبانه هفت زبانه جلو ، دو زبانه پایین ، دو زبانه بالا به صورت متحرک و هفت زبانه ثابت در پشت درب بکار میرود.( در صورت سفارش کارفرما میتوان زبانه های پشت درب را هم به صورت متحرک ساخت )

کلاف بدنه این درب ها با ورق و بصورت یک تکه ساخته می شود و همچنیین در کلاف بدنه سوراخ هایی تعبیه گردیده شده است. البته برای صرفه جویی در هزینه این کلاف ها را بصورت دوتیکه هم ساخته می شوند که امنیت پایین تری نسبت به کلاف های یک تیکه دارد. سوراخهایی که در کلاف یک تیکه وجود دارد باعث می شود که در زمان بسته شدن درب و زبانه ها جهت استحکام و امنیت بیشتر درون این سوراخ ها رفته و بسته می شوند.

لولا ها

برای بالا بردن سطح کیفیتی این دربها این شرکت از لولای بلبرینگی 80*300 میلیمتری استفاده میکند.

سفارش ساخت

در صورت نیاز و سفارش کارفا بدون هیچ محدودیتی میتوان درب را با سیستم های امنیتی مختلفی که دارد را سفارشی ساخت.

حتی میتوان درب در را کاملا ضد برش و ضد انفجار ساخت.

و یا حتی ابعاد و اندازه را میتوان کاملا سفارشی و طبق فضای موجود کارفرما ساخت.

درب خزانه کاوهنمایش همه
0
دیدگاه‌های نوشته

*
*

جواب سوال‌هاتون رو می‌تونید در زیر پیدا کنید. در غیر اینصورت از ما بپرسید، ما همیشه به سوالاتتون جواب می‌دهیم.
شرایط خرید و سفارش محصولات به چه نحوی است ؟
شما می توانید برای خرید محصول هم از درگاه بانکی استفاده کنید و یا تلفنی ثبت سفارش کنید و بعد از تحویل محصول اقدام به پرداخت کنید.
آیا پرداخت های شما در محل است یا باید آنلاین خرید کنیم ؟
هم به صورت آنلاین و هم به صورت تلفنی می توانید سفارش دهید و بعد از تحویل محصول اقدام به پرداخت کنید.
آیا ارسال به شهرستان هم دارید و شرایط خرید و ارسال به شهرستان به چه صورت هست ؟
ارسال به شهرستان از طریق باربری انجام می شود و ارسال بعد از تسویه کامل انجام می شود.
آیا در فروشگاه شما خدمات جابجایی و بازگشایی گاوصندوق هم انجام می شود ؟
بله در فروشگاه ما انواع خدمات بازگشایی و جابجایی تمامی برند های موجود در بازار انجام می شود.
برای پاسخ به سوالات خود با شماره تلفن 09391100545 ( آقای غنی زاده ) در ارتباط باشید.